Menü
Menu
0

Hamis Ray-Ban napszemüveg felismerése

Hamis Ray-Ban napszemüveg felismerése

13+1 pontos checklista a Ray-Ban elemzéshez

Akár egy Ray-Ban Wayfarerről, egy klasszikus Ray-Ban Aviátorról, akár egy Ray-Ban Clubmasters kifinomult eleganciájáról beszélünk, meg kell állapítanunk, hogy a Ray-Ban napszemüvegek nem, hogy nem mennek ki a divatból, hanem folyamatosan hódítják a teret évről évre a legújabb és a vissza – visszatérő modellekkel is. 

Ne hagyd magad átverni! Ideje tiszta vizet önteni a pohárba, megmutatjuk azokat az ismérveket és az összehasonlítás legfőbb szempontjait, hogyan vedd észre és állapítsd meg a különbséget egy EREDETI  RAY-BAN és az olcsó utánzatok között!

  1. Keresd a hibát
    Óvatos mozdulattal simítsd végig az egész keretet. Minden eredeti Ray  Ban szemüveg elkészítéséhez a legkiválóbb anyagokat használják és a legprofesszionálisabb gyártási technológiai eljárásokkal készítik azokat. Különösen igaz ez a műanyag Ray  Ban keretre, hiszen egyetlen acetát darabból kerül kivágásra a szemüveg, végül ezt felpolírozzák egyesével kézzel.
    Az olcsó gyártási folyamatokkal (fröccsöntés)  készült hamisítványokon foltok, oda nem illő varratok (legfőképpen a szemüveg felső szélein), sérülések, egyenetlenségek érezhetőek, ezek már külön – külön is intő jelnek számítanak, vedd észre, hogy át akarnak verni!

  2. Vedd egyik kezedből a másikba
    Emelgesd a keretet, hogy így győződj meg a szemüveg súlyáról.  Ha szokatlanul és indokolatlanul könnyű a szemüveg, akkor éppen át akarnak verni.
    A műanyakeretes Ray-Ban modelleknél az acetátnak nagyobb a súlya, mely összetéveszthetetlen a silány utánzatok súlyával. A műanyag  szemüvegeknek a zsanérjaik is fémek, sőt az egyes áttetsző szárral rendelkező modellekben a szárba láthatóan belül fut a fém „zsanér”, melynek szintén súlya van. Gondolkozzunk is, amikor kézbe veszünk egy Ray  Bant. Ne hagyd magad Te sem!

  3. Figyeld meg a lencséket
    Nézd meg alaposan szemből. Vannak üveglencsés modellek (ICON sorozat), ezek az üzletekben külön jelzést kapnak és az körmünkkel megkocogtatva hallhatjuk is az üveg ismerős hangját. A legtöbb modell azonban műanyag lencsével várja a leendő tulajdonosát, nem kell aggódni, segítünk a legjobb döntés meghozásában.
    A lencsét a fény felé fordítva tökéletes tisztaságot kell látnunk. Mindennemű zavar, homály, torzítás esetén érdemes továbbállni, mielőtt még kísértést érzel egy hamis Ray-Ban megvásárlásához. Kockás papír felett 10-15 cmel mozgasd a szemüveget. Amennyiben a vonalak a füzetben hullámoznak akkor a lencse torzít, biztos hogy hamis szemüveg van a kezedben! Ezt minden napszemüvegnél érdemes kipróbálni!

  4. Nézd meg a zsanérokat
    Nyisd ki a szemüveg szárait és vess egy pillantást a zsanérokra. Az eredeti Ray-Ban zsanérok épp olyan professzionalitást és tökéletességet mutatnak mint maguk a szemüvegek. Sehol egy ragasztó maszat, csupán geometriai pontosságú fémfogatok!  Van ahol csak a szár egy részéig vagy éppen nem kívülről van ráfogatva a szárra a pánt, hanem profin bele van dolgozva az acetátba…. szóval ezekben az esetekben is tökéletes munkát látunk az eredeti szemüvegek esetében.

  5. Keresd a nevet és a gravírozást
    A Ray-Ban szemüveg mindkét lencséjén (kézbe véve és velünk szembe fordítva) körül kell néznünk. Először is találunk egy nagyon jó minőségű Ray-Ban feliratot (a Ray-Ban saját betűkészletéből) hagyományos lencsetípus esetén, illetve Ray-Ban P feliratot polarizált lencsetípus esetében.
    A másik lencsén pedig egy lézer karcolatot kell keresnünk ezzel a két betűvel: RB. Ez a metszet nagyon éles és fényes, ezt egyáltalán nem lehet körömmel sem lepiszkálni, sem eltávolítani. Egyes modelleknél a szemüvegen szemből is felfedezhetjük, más modelleknél pedig a lencse belsején láthatjuk közel a lencse széléhez. Ha ezek a jelek nem tűnnek valami mérnöki munkának, vagy meggyőződésünk, hogy ezeket könnyen eltávolíthatnánk – ha akarnánk, vagy nemes egyszerűséggel nem is találjuk ezeket a jeleket, akkor hamisítványt tartunk a kezünkben. Ideje távozni, a szemüveg nélkül. (FONTOS! Egyes típusok – általában a 2000.év előtti modellek – BL marással is rendelkezhetnek. Ez a Bausch & Lomb logója, mely a Ray-Bant tulajdonolta egészen addig, amíg a Luxottica fel nem vásárolta 1999-ben.
    Szilikon orrtámasszal rendelkező modell esetében ellenőrizd a támasz anyagát. Nem túl puha, de nem is túl kemény, ha indokolatlanul törékenynek érzed, vagy nagyon csúszósnak, akkor gyanakodj! (FONTOS! A legtöbb – de nem minden – orrtámasszal rendelkező modell „orrtámasz fémjén” RB logó domborodik. Ezt a jelet is figyelheted, mert a Ray-Ban modellek minőségét és eredetiségét tanúsítják!
    Fémkeretes modellek homlokhídjain minden esetben olvashatunk valami információt. Egyrészt a gyártás helyét, mely az esetek döntő többségében Olaszország, tehát Italy. Másrészt pedig valamikor a méretet látjuk mélyen belemarva a fémbe, máskor pedig a típusszámot. Itt már használnak dombornyomást és lézer gravirozást is. Mindegyik nagyítóval látható, hogy mélyen van belenyomva a fémbe. Felületi tampon nyomást látsz akkor HAMIS RAY-BAN van a kezedben. Talán ez amit a legkönnyebb megfigyelni!

  6. Figyeld a logót, keresd a számot20190406 185049 resize
    Vastagabb – műanyag szárú – modellek esetén határozott Ray-Ban logó látható és – a hamisítók legnagyobb bánatára – tapintható. Nézd meg jól, nagyon szép, tiszta munka, professzionálisan rögzítve, semmi ragasztónyom, csapszeg és egyéb buta vagy bóvli megoldás.
    Olvasd le a modell típusának s20190406 185106 resizezámát – vagy egyes esetekben a nevét. A bal szár belső felén a szemüveg sorozat és gyártási száma látható, a jobb száron pedig a Ray-Ban logó, a Made in Italy és a hivatalos CE olvasható. Ha ezek közül valamelyik elmosódott, rosszul nyomtatott vagy egyszerűen hiányzik, akkor hamis szemüveg van a kezedben. (FONTOS! Ha kézbe tudod venni a Ray-Ban eredeti dobozát, akkor az azon levő címke számai meg kell, hogy egyezzenek a szemüveg szárán olvasható számokkal.) (Az Aviátorok és egyes vékony fémszárú modellek száraiban is van cikkszám nagyítóval szépen olvasható.

  7. Jól nézd meg a csomagolást20190406 183813 resize
    A szemüveg dobozán szereplő címke fontos információkat tartalmaz. Ha az új termék megvásárlásakor nem jár automatikusan doboz, akkor máris átverés áldozata vagy! Ha kapsz ugyan dobozt, de azon nem szerepel az azonosító címke akkor szintén gyanakodni kell! Hivatalosan az alábbi tájékoztató szerepel a dobozon:
    • Modellszám: RB vagy ORB betűkkel kezdődik, majd négy számjegy
    • A modell/típusszám: Betűvel kezdődik, majd négy számjegy
    • Lencse típuskód: Egy betű és egy szám kombináció
    • Lencse szélessége milliméterben: Kétjegyű szám

  8. Nézd meg a tokot
    Minden Ray-Ban szemüveghez jó minőségű tokot ad a gyártó. Klasszikus formavilággal, semmivel sem összetéveszthető, jellegzetes tok.
    A Ray-Ban eredeti tartóját az alábbi szempontok figyelembe vételével vedd szemügyre. 20190406 183704 resizeFekete vagy barna színű tokot kaphatunk a szemüvegünkhöz, melyeken vagy fekete, vagy arany, esetleg néhány limitált darab esetében piros „pecsét” látható.
    A „pecsét” élesen kivehető, szélei nincsenek elmosódva.
    Középen a Ray-Ban márkajelzés saját betűkészletével írott márkanév olvasható, felül 100% UV Protection (tehát UV védelem) alul pedig hogy napszemüveg Luxotticától (Sunglasses by Luxottica)
    A tok elülső része logózott patenttal záródik, a finom textúrájú tartó varrásai pontosak, tiszták, az elülső részen kemény betét tapintható mely a napszemüvegünket fogja védeni a mechanikus sérülésektől.

  9. Lapozz bele a tájékoztatóba20190406 183602 resize
    Minden Ray-Ban dobozában található egy többnyelvű tájékoztató mely egyrészt ismerteti a márka főbb tudnivalóit, részletezi a megvásárolt termék főbb ismérveit, promotál néhány másik modellt stb. Ezek a kis kiadványok jó minőségű fényes papírlapra lettek kinyomtatva, tinta és helyesírási hiba nélkül! Ténybeli vagy nyelvtani hiba, rossz minőségű nyomdai munka annak a jele, hogy hamis szemüveget készülsz venni!

  10. Vedd kézbe a törlőkendőt
    Minden szemüveghez mikroszálas törlőkendő jár! Kizárt, hogy eredeti szemüvegről 20190406 183534 resizevan szó, ha a kendő
    olcsó anyagból készült, vagy túl vékony vagy nagyon durva tapintású
    foltok vagy korábbi használat jelei fedezhetőek fel rajta
    logó nélküli kis darab ócska rongyot kapsz

  11. G15 üveg lencse vizsgálat
    Mindenek előtt az újbeggyel megkocogtatott lencse üveghangot hallat, ez annyira jellegzetes, 20190406 185139 resizehogy meg fogod ismerni. Kocogtass meg egy müanyag lencsés napszemüveget is és hallani fogod a különbséget! A G15 jelzésére szolgáló matricát is figyeld meg. A napszemüveg tartóról már ismert „pecsét” forma, szokásos stilizált betűkészlettel a Ray-Ban felirat és alatta G15 rövidítés. Ez egyszerűen a Green tehát zöld szó kezdőbetűje és a 15% fényáteresztés rövid jelzése. A beérkező fény 15%át engedi a szemhez. Ez a fényáteresztésű lencse a leggyakoribb.

  12. Vizsgáld meg a kereskedőt
    Kizárólag hivatalos certifikációval rendelkező üzletből vásárolj.  Légy körültekintő!

  13. Fontold meg az árat
    A túl szép ahhoz, hogy igaz legyen árak általában nem is igazak. Mármint ami a szemüveget illeti. Ha a megszokotthoz képest gyanúsan alacsony az ár és esetleg a felsorolt körülmények és óvakodásra okot adó minőségbeli hiányosságok valamelyike is fennáll, akkor ne is gondolkodj tovább.
    A Ray-Ban-ek ára változó a modelltől és a lencse típusától függően.
    Figyelembe kell venni, hogy ezek remek minőségű szemüvegek, melyekhez kivétel nélkül a legjobb anyagokat használnak fel, nem olcsók. Tehát a Ray-Ban-ek minden esetben prémium minőségű, ezáltal prémium áron kínált prémium termékek.

13+1 Miért ne vásárolj hamis terméket? 

  • Egyrészt magadat csapod be, ha silány minőségű ócska utánzatot veszel. Meg kell értened, hogy a Ray-Ban minőséget és életérzést kizárólag egy Ray-Ban áron vásárolt eredeti Ray-Ban szemüvegtől fogod megkapni. 
  • A hamisított termékekkel egyvalaki jár jól. Mégpedig az a csaló, aki átveri a vásárlóit. A hamisítványok egyébként általában még a megfelelő UV védelemmel sem rendelkeznek, ezért az ilyen szemüvegek viselése károsabb, mintha nem is viselnél semmit. Alap, hogy a hamis termékekre nincsen garancia, nem tudsz érvényesíteni semmilyen panaszt, bármi történik, kidobhatod. (Ennyi erővel dobtad volna ki az utánzatra költött pénzt azonnal.) 
  • Az utcán, különböző tengerparti országok ócskapiacain, bazárjaiban árult Ray-Ban szemüvegeket olyan zuggyárakban készítik, ahol a munkavállalókat kizsákmányolják. Egy hamisítvány megvásárolásával a világ egyes részein folytatott tisztességtelen munkaügyi gyakorlatokat akaratlanul is támogatod! Ne vegyél hamisítványt és akadályozd meg az ismerőseidet is még mielőtt ők is belesétálnak az olcsó ár nyújtotta hamis illúzió megvásárlásába. Oszd meg ezt a cikket, és keresd fel webshopunkat ahol garantáltan eredeti Ray-Ban napszemüvegek közül válogathatsz!

e-napszemuveg.hu